Gichaa, een woonwinkel om trots op te zijn

4 september 2026 | 09:00

Deel dit artikel

Leestijd: 4 minuten

Op 24 februari opende Gichaa de deuren als nieuwe woonwinkel op een prominente plek in de binnenstad van Harderwijk. Een half jaar later concludeert eigenaresse Melissa van Nieuwenhuizen dat een fysieke winkel voor meubelen en woonaccessoires naast de online zichtbaarheid een goede stap is geweest. “Het geeft net even wat extra’s om het in het echt te bekijken en het straalt vertrouwen uit. Je ziet het, je voelt het en je kunt klanten beter helpen. Dat maakt mijn werk ook een stuk leuker.”  

Net even anders

De afgelopen maanden heeft ze haar klanten beter leren kennen, zowel lokaal met veel aanloop uit de binnenstad, maar ook landelijk komen mensen naar de Luttekepoortstraat in Harderwijk. Gichaa is verrassend en vernieuwend, is wat ze terugkrijgt. “De mensen in Harderwijk zijn echt wel heel erg blij met een winkel zoals deze, met een mooie uitstraling en artikelen van goede kwaliteit, die je niet op iedere straathoek terugvindt. De items zijn voor het midden- en lagere segment. Je vindt hier mooie vazen van 150 euro, maar ook kaarsen van 5 euro.”

Het begin was spannend, want alles wat in de winkel staat is door Melissa zelf ingekocht. “Ik zoek uit wat ik leuk vind en soms denk je: ‘Dat is te gedurfd’. Het wil niet zeggen dat mijn smaak ook door anderen mooi gevonden wordt, maar blijkbaar is dat wel zo.”

Team Gichaa (vlnr): Xanthi, Kimora en Melissa. (foto: Marco Jansen)

Impressie

Een fysieke winkel straalt professionaliteit uit en geeft klanten zekerheid. Mensen vinden het prettig dat iemand hen te woord staat. De ouderwetse manier, het persoonlijk contact, werkt geruststellend.

Melissa is blij dat mensen ook het vertrouwen hebben om bij Gichaa de grotere meubels te bestellen, zoals de zelfontworpen tafels en tv-meubels. “Alle banken hebben we al een aantal keer verkocht en ook verschillende maatwerkmeubels als banken, eetkamerstoelen en poefen. Dat is precies waarom ik ook de winkel ben begonnen. Het is super interessant om te gaan zitten met mensen en met stoffen en stalen te laten zien wat er kan. Met foto’s laat je zien hoe de bank eruit komt te zien. Ze worden helemaal enthousiast van het totaalplaatje. De eerste maatwerkartikelen zijn al uitgeleverd bij klanten en dan krijg ik heel positieve opmerkingen.”

Ook vindt ze het leuk om te zien dat klanten die in het begin wat hebben gekocht nu terugkomen voor een vervolgaankoop. “Het is belangrijk dat we blijven prikkelen en regelmatig nieuwe items inkopen. Er komen om de paar weken nieuwe leveringen binnen. In korte tijd zien we ook wat bestsellers, zoals de vogelhuisjes met een sensor die geluid maken. Dat vinden mensen leuk en gezellig. Het is een grappig artikel dat ook cadeau wordt gegeven. Ook onze goed geprijsde, elektrisch verstelbare relaxfauteuil is goed verkocht.”

Nieuwe dienst

Vanaf september gaat Gichaa interieuradvies aanbieden, zowel particulier als zakelijk. Denk hierbij aan een make-over voor een woning, een andere kantoorinrichting of een upgrade van hotelkamers. De nieuwe dienst is in samenwerking met Danique Seijerlin van Studio Seijerlin. Melissa levert de artikelen, Danique gaat intekenen en is het aanspreekpunt voor klanten.

Danique Seijerlin van Studio Seijerlin.

“Er komt een aparte pagina op de website van Gichaa met een vragenlijst om ruimtes, kleurenpalet en aansprekende stijl te bepalen. Ook kun je aangeven wat je budget is, welke belangrijke dingen je wilt behouden of juist niet. Dan kan de klant aangeven welk advies ze willen en gaan wij er mee aan de slag. Een kleurenadvies is een klein pakket; we kunnen meedenken met de klant als ze zelf al veel bedacht hebben, tot het meest uitgebreide pakket met tekeningen en productlijsten.”

Melissa en Danique gaan vanaf september een samenwerking aan.

Gichaa
Luttekepoortstraat 16
3841 AX Harderwijk
0341-232992
www.gichaa.nl

 https://www.instagram.com/gichaa_nl/


Bron:

https://tweevier.nl/harderwijk-magazine/

Website door:  Refreshed | Gewoon goede websites