Leestijd: 3 minuten
Ontspannen, sfeervol, goedbezocht en gezellig; zo kan HK Haringparty 2026 worden omschreven. Dankzij de organiserende Stichting De Bruisende Stad keerde de Haringparty na twee jaar terug op de Vischmarkt.
Ongeveer 750 bezoekers genoten op het historische plein, aangekleed met lampen, barrels als statafels, een opvallende fonteinbar van muziek en uiteraard de Hollandse Nieuwe haring, beschikbaar gesteld door Dries van den Berg & Zn.

De toegangsprijs van € 22,50 was toegankelijk gehouden, ook was er een speciaal VIP-terras. Er was dit jaar geen veiling.

Bezoekers liepen door de Vischpoort en werden bij binnenkomst traditioneel op de foto gezet. De Aalzangers zorgden voor muzikale ontvangst. Op het podium zorgden twee dj’s voor muziek.

Rond 20.15 uur deed Gert Boonen namens De Bruisende Stad het welkomstwoord. Hij memoreerde dat vroeger eeuwenlang haring op dit plein werd verhandeld. ,,Een gezond en lekker product.”
Deze week had Yornie van Dijk het eerste haringvaatje in Scheveningen geopend. De chefkok van de Basiliek nam zelf het woord. ,,Als koks mochten wij de pekel proeven, dat is belangrijk voor haring. We hebben de haring schoongemaakt en gefileerd. De vis is dit jaar mega vet en lekker.” Basiliek kwam later de avond langs met culinaire haringhapjes.

De vette Hollandse Nieuwe haringen van Dries van den Berg & Zn werden uitgedeeld op het plein.
Een deel van de entreegelden werd geschonken aan een goed doel. De cheque werd overhandigd aan Oudheidkundige Vereniging Herderewich. Voorzitter Susan Wijngaard en bestuurslid Roeland Geertzen namen het bedrag van € 3.200 euro dankbaar in ontvangst. Wijngaard kreeg de microfoon op het podium. ,,Ik ben ontzettend blij om hier te zijn en de mensen die de haringparty hebben georganiseerd verdienen een heel groot compliment. Het is een sprookjesachtig plein.”

Gert Boonen overhandigt namens Stichting De Bruisende Stad de cheque aan Susan Wijngaard en Roeland Geertzen van Herderewich.
Herderewich bewaakt, beschermt en verzorgt het erfgoed van de stad, brengt verhalen verder en slaat ze op voor de volgende generatie. Wijngaard vindt het een mooie erkenning dat de Historische Vereniging gezien wordt. ,,Marcel Schipper van De Bruisende Stad kwam drie maanden geleden bij mij met een flyer en vroeg zich af of wij een historische of oudheidkundige vereniging zijn. Er was discussie over de naam. Toen verklapte dat wij het goede doel waren. Dat is best bijzonder. We opereren als organisatie op de achtergrond. We beheren de Vischpoort die vier dagen per week open is en zijn actief tijdens Open Monumentendag. Het is een mooie erkenning.”
Voor het bedrag kijkt zij naar de toekomst. ,,In 2031 bestaat Harderwijk 800 jaar. Daar hebben wij een paar best leuke ideeën voor op historisch gebied. Het potje moet nog groeien, maar dit is een mooie aanzet.”

