Vanaf 1 oktober is er met de Vandyck Experience Store een nieuwe speciaalzaak in Nunspeet geopend: een mooie winkel in een authentiek pand aan de Stationslaan, waar je terecht kunt voor bed- en badlinnen van hoge kwaliteit. Eigenaresse José de Mari: ,,Vandyck is een gevestigde naam en wordt gezien als een aanwinst voor Nunspeet.”

Het monumentale pand uit 1900 is een opvallend beeld in de Stationslaan. (fotoserie: Erik Boswinkel)

Het monumentale pand in de traditionele jaren ’20 bouwstijl is een eyecatcher in de winkelstraat. Het pand ademt historie en is al 125 jaar oud. Hier was van origine een delicatessenwinkel gevestigd: de naam ‘Koloniale Waren en Comestibles’ prijkt nog altijd op de gevel. Het blijkt een mooie match met het merk Vandyck, dat ook al 102 jaar bestaat. ,,Het is een geweldig mooi pand, toevallig ook in de kleuren van de huisstijl van Vandyck. Ik kende het pand van het voorbijrijden en dit zou een perfecte locatie voor een eigen winkel zijn.”

Tot augustus 2025 was hier een outletstore van kledingzaak Atelier9 gevestigd. ,,Toen ik hoorde dat het in de verhuur kwam, waren we er net op het juiste moment bij”, vertelt José, die hier na een verbouwing in het najaar op 1 oktober haar winkel heeft geopend.
Aanwinst voor Nunspeet
Twee maanden na de opening kijkt José terug op een mooie start. ,,Het gaat verrassend goed, mensen zijn heel enthousiast. Vandyck is een gevestigde naam en voor heel veel mensen een groot herkenningspunt. Dat merkten we al toen mensen tijdens de verbouwing even kwamen kijken. We zijn een speciaalzaak en ik hoor vaak dat de winkel een aanwinst is voor Nunspeet. Mensen zijn blij dat er nu een Vandyck zaak in het dorp is.”

Overzicht Vandyck Experience Store Nunspeet.
Productkennis en ervaring
Zelf heeft José al een ruime ervaring met het merk en kan zo klanten goed van advies voorzien. Zij werkte in het verleden acht jaar in een beddenzaak in Laren en heeft hier veel kennis en ervaring met de producten van Vandyck opgedaan. Het was haar wens om hier mee voor zichzelf te beginnen. ,,Vandyck is een begrip en ik heb in die periode ervaren hoe mooi en gewild de producten zijn. Ik ken de kwaliteit heel goed: daar sta ik achter en daar wilde ik mee ondernemen; dat was voor mij een uitgemaakte zaak. Vandyck kent mij en was snel overstag toen zij dit mooie pand in Nunspeet zagen. In de regio Veluwe was ook nog geen Experience store gevestigd.”

José de Mari heeft vanaf 1 oktober 2025 de Vandyck Experience Store geopend in Nunspeet.
Vandyck heeft geholpen bij het interieur en geeft ondersteuning bij de marketing.
De fabrikant is gevestigd in Amersfoort en is gespecialiseerd in mooie kwaliteit bed- en badlinnen. De meeste stoffen en producten komen uit Italië, waar ook de stoffenfabrikant zich bevindt, en deels Turkije. ,,Vandyck kiest voor de beste kwaliteit katoen, dit is de mooiste kwaliteit die je kunt aanschaffen en daardoor ook hoger in prijs. Ik merk verschil met de vraag naar producten in Laren, maar ook in de regio Nunspeet geven mensen hun geld graag uit aan goede kwaliteit. Vooral de dekbedovertrekken en badjassen zijn veel gevraagd.”

Overzicht najaar- en wintercollectie.
‘Echt mijn ding’
José houdt van het stylen en combineren van producten en het creëren van een mooie uitstraling. De producten van Vandyck lenen zich ervoor om dit tot uiting te brengen. In de Experience store kan je de producten zien en voelen. Omdat het haar eigen winkel is, kan ze zelf het assortiment bepalen. ,,We leveren mooie gecertificeerde en gecontroleerde donzen dekbedden en kussens. Met de dekbedovertrekken kan ik qua bedlinnen een hele slaapkamer aankleden en zo compleet en mooi maken als de klant wil. Ook is er een grote range aan badhanddoeken en handdoeken in veel kleuren en samenstellingen verkrijgbaar. Tot het nieuwste item, de theedoek aan toe.”

Met name de dekbedovertrekken en badjassen zijn veel gevraagd.
Vanaf 15 december begint de sale van de najaar- en wintercollectie. In de loop van het nieuwe jaar komt er een nieuwe range van producten voor het voorjaar en de zomer.

Winterlichte Kunst in de Etalage
Haar vader was etaleur en haar broer is kunstenaar. Zo is een mooie samenwerking ontstaan tussen José en Gabriëla Heidsieck, kunstenares uit Nunspeet. Als lid van de Kunstkring exposeert zij in de winkeletalage van Vandyck. ,,Het zijn modeltekeningen en studies, onder andere op papier, waarbij ik verschillende materialen en technieken gebruik.”

Kunstwerken van Gabriëla Heidsieck in de etalage.

Winterlichte Kunst in de Etalage is een initiatief vanuit de Kunstkring om de Nunspeetse kunstenaars een podium te geven tijdens de decembermaand. In samenwerking met winkeliers krijgt iedere kunstenaar een etalage toebedeeld. ,,Zo kwam ik bij José terecht. Vandyck was voor mij een nieuwe winkel en samen met José heb ik een sfeer gecreëerd die bij ons en de winkel past”, vertelt Gabriëla. ,,Het geeft een leuke verbinding tussen winkeliers en kunstenaars.”

Gabriëla Heidsieck en José de Mari doen mee aan Winterlichte Kunst in de etalages Nunspeet: ,,Een leuke verbinding tussen winkeliers en kunstenaars.”
De jury beoordeelt welk duo de mooiste etalage en kunstwerk heeft ingericht. De ondernemer kan een wisselbokaal winnen en de kunstenaar een extra expositiemogelijkheid. De expositie start op maandag 8 december en de kunst blijft hangen tot en met zaterdag 27 december. Dan worden de winnaars bekend gemaakt.


Vandyck Experience Store Nunspeet
Stationslaan 13B
8071 CJ Nunspeet
0341-745246
www.vandyckshop.nl
https://www.instagram.com/vandyck_nunspeet/

