Leestijd: 5 minuten
Zwart-Wit’63 kende geen genade met SV Loosdrecht, dat na vijf wedstrijden nog zonder punten en doelpunten was. De Harderwijkers beslisten de wedstrijd al na ruim een half uur met twee snelle treffers (3-0) en liepen na rust uit naar een grote overwinning: 6-0.

Zwart-Wit’63 behaalde tegen SV Loosdrecht de grootste competiezege in dit seizoen. (fotoserie: Piet van Bemmelen / SV Loosdrecht).
Het gevaar kwam vooral van de snelle buitenspelers, Sem van de Langhemeen op links en Silvano Wild op rechts. Binnen vijf minuten kwam Wout Hoefkens, de keeper van Loosdrecht, goed uit zijn doel en kon zo twee gevaarlijke voorzetten nog net onderscheppen. Maar een vroeg doelpunt kon niet uitblijven. Sem van de Langemheen gaf de bal voor het doel langs en Twan van Nijhuis kon vrijstaand inschieten: 1-0.

Sem van de Langemheen (14) maakte tegen SV Loosdrecht twee goals en leverde twee assists.
Eén tegen één
De keeper schuwde de duels niet en werkte eerst Sam van der Spek en later Jethro de Graav naar de grond. Ook Siro de Bock moest het ontgelden na een charge van spits Tim Hansen. Maar op de buitenspelers van Zwart-Wit kreeg de uitploeg geen moment vat. Omdat de verdedigers elkaar geen rugdekking gaven, stonden de aanvallers constant één tegen één en maakten daar dankbaar gebruik van.
De Bock zette Wild met een fraaie steekbal vrij voor de keeper, maar die kon nog ingrijpen. Na 35 minuten was Van de Langemheen er weer eens vandoor op links en opnieuw was Van Nijhuis het eindstation: 2-0. Een minuut later was Wild op rechts zijn man voorbij en schoot De Graav de 3-0 binnen. Het verzet van Loosdrecht was daarmee gebroken.
De Graav was even later de aangever en van dichtbij zette Van de Langemheen de ruststand op 4-0.

Alleen Charley Vrakking werd namens SV Loosdrecht een paar keer gevaarlijk.
Intensiteit na rust minder
Vijf minuten na rust bereikte Ruben Karssen met een dieptebal Wild, die ook zijn doelpunt meepikte. Bij de thuisploeg nam daarna de intensiteit af. Loosdrecht bleef wat langer in balbezit op de Harderwijkse helft, maar was aanvallend tot weinig in staat. Aanvaller Charley Vrakking probeerde een paar keer van afstand de bal naar de kruising te sturen, maar was net niet gelukkig. Na rust kreeg alleen invaller Bert Doornekamp namens de bezoekers een schot tussen de palen en zette zo keeper Kaj van Zielst aan het werk.
Twintig minuten voor tijd leverde keeper Hoefkens de bal zomaar in bij Van de Langemheen, die de bal met een boog in de verre hoek schoot en zo een goede wedstrijd bekroonde met zijn tweede treffer.

Zwart-Wit’63-keeper Kay van Zielst kreeg weinig te doen.
‘Plan goed uitgevoerd’
De aanvallers konden deze middag doen wat ze wilden. ,,We domineerden en hadden veel vrijheid aan de bal. We speelden van kant naar kant en waren sterk en stabiel aan de bal. Maar Loosdrecht bleef wel gevaarlijk in de omschakeling, omdat wij op sommige momenten slordig waren”, keken Sem van de Langemheen en Twan van Nijhuis, aangever en doelpuntenmaker bij de eerste goals, terug. Een verkeerde kaats bracht SV Loosdrecht een paar keer in balbezit, maar Zwart-Wit bepaalde grotendeels wat er gebeurde.
,,We voerden het plan goed uit. Je moet vooral rust bewaren en niet te gehaast spelen. Wel veel blijven bewegen en geen moeilijke keuzes maken. We gingen met z’n allen jagen”, zag Van Nijhuis mooie momenten.
,,Maar je moet ook tempo blijven houden, de bal laten gaan en initiatief nemen”, vindt Van de Langemheen. ,,Ze zijn bijna niet gevaarlijk geweest, al lieten we het de tweede helft een beetje lopen.”

Sem van de Langemheen (14) en Jethro de Graav (9) in de zestienmeter van SV Loosdrecht.
Het team deed goede zaken met twee winstpartijen en staat nu weer in de middenmoot. ,,We maken er zes, maar het voetbalniveau ligt in deze klasse hoger dan in de andere klasse. Vorig jaar zetten tegenstanders alles dicht en speelden countervoetbal. Dan moet je met een goed plan komen”, aldus Van Nijhuis (22) uit Harderwijk, die ‘op tien staat’ en de taak heeft om ruimtes en diepteloopacties te maken.
‘Constanter worden’
Van de Langemheen (22) uit Putten stopte november 2025 jaar bij SDC Putten en trainde driekwart jaar mee aan de Parkweg. ,,Ik had daar een vrijwilligersovereenkomst en geen contract, dan mag je na de winter volgens de KNVB-regels niet bij een andere club spelen. Het bevalt nu goed. Ik kan de kaats aangaan en naar voren, of mijn acties buitenom maken. Onze voorbereiding was goed, het begin van de competitie was moeizaam maar nu is de flow aardig. In deze competitie kan Zwart-Wit van iedereen winnen, maar ook verliezen. Loosdrecht gaf geen rugdekking, maar tegen teams die dat wel doen, kom je moeilijk één tegen één. We moeten constanter en vaster worden.”

Keeper Wout Hoefkens kreeg veel te doen, links Twan van Nijhuis (7).
Wedstrijd lezen
Trainer Bas de Raat vond dat zijn ploeg de opdracht in fases goed had uitgevoerd en goed profiteerde van het balverlies van de bezoekers. ,,We moesten diepte loopacties achter hun laatste linie maken. Zij waren best naïef en probeerden hoog druk te zetten. Als we de bal goed rond lieten gaan, waren we niet te houden en sneden we als een mes door de boter door hun verdediging. Maar een gedeelte was het ook onrustig, en speelden we veel onduidelijke ballen die niet aankwamen.”

Trainer Bas de Raat (links) was tevreden met het optreden van zijn ploeg, al zag hij ook mindere fases.
Na zes wedstrijden staat zijn elftal in de middenmoot met negen punten (drie keer winst en drie keer verlies). ,,In deze klasse willen teams de eerste helft hoog druk geven en de tweede helft zakken ze in. Als we dan achterstaan, moeten we tegen een muur vechten en komen we er moeilijk meer doorheen. We hameren daarom sinds twee weken constant op de restverdediging en het omschakelen bij balverlies. Soms moet je zelf tien meter terug om ruimtes uit te lokken. Kortom volwassenheid tonen.”
Derde klasse E: Zwart-Wit’63 – Loosdrecht 6-0 (4-0). 8. Twan van Nijhuis 1-0, 35. Van Nijhuis 2-0, 36. Jethro de Graav 3-0, 43. Sem van de Langemheen 4-0, 50. Silvano Wild 5-0, 71. Van de Langemheen 6-0.

